...

Меню сайту
Вхід
Радимо відвідати
Сокальський РМК
Наші блоги
Календар
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
с. Двірці
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історико-етнографічний музей "З бабусиної скрині"

Історико-етнографічний музей «З бабусиної скрині» створено 1989 року на хвилі національного відродження. Тоді в нашій школі оголосили місячник збирання матеріалів, пов’язаних з історією нашого краю.  До акції долучилися вчителі, учні, жителі сіл Двірці, Волиця. Було зібрано десятки цінних експонатів. Найкращі з них потрапили в музеї  Львова.

На сьогоднішній день всі експонати записані в інвентарну книгу, їх понад 250.

Цікавою є колекція підручників XIX – початку XX століття: «Історія старинна», « Геометрія», « Географія», « Руска читанка», «Стародавній Рим», « Стилістика і ритміка», «Школа народна», «Вправи німецкі», « Історія української літератури», « Словар до Гомерової  Одиссеї й Ілліади». Вражають часописи: «Кооперативна республіка», «Сільський господар» (20 випусків), «Жіноча воля», « Економіст», «Студентський вісник», «Вікна» тощо.

У музеї можна побачити свідоцтва шкільні за 1906/07, 1927/28, 1931/32, 1936/37 навчальні роки.

Відвідувачі можуть ознайомитися з предметами побуту, посудом, знаряддями праці з нашого краю.

Захоплюючою є колекція одягу з минулих століть. Це жіночі вишиванки, камізельки, корсети, спідниці, запаски; чоловічі сорочки, штани, сіряки, свити. Можна помилуватися вишитими рушниками, їх не менше трьох десятків, деякі досить давні й неповторні.

На даний час працюємо над тим, щоб поповнити колекцію ікон, що прикрашали селянські хати в минулому столітті. Їх уже більше десяти.

За останні роки в музеї з’явився музичний клавікорд, який використовували під час служби Божої  у церкві Господнього Преображення.

Учні нашої школи Лукавський А. і Батючок В. подарували музею речі, знайдені  на хуторі Станіслівка, знищеному під час Другої світової війни. Це глиняні глечик і пляшка.

Та найбільше зусиль доклав вчитель трудового навчання Стрілець Михайло Іванович. Завдяки його старанням музей поповнився колекцією підручників і часописів XIX-XX ст. Більшість з них належала колишньому директорові школи Березюку Василю і товариству «Просвіта», що діяло в нашому селі.

Творцем музею можна назвати вчителя української мови і літератури Воєводу Христину Федорівну. Саме завдяки наполегливості і завзяттю таких людей з’явився цей осередок історії та етнографії  в селі Двірці.  

Вісник музею

Історія села

Історія моєї громади

Хронологія подій


Copyright MyCorp © 2019